برای اینکه سایتی در جستجوی کلمات مرتبط اصلی در صدر نتایج موتورهای جستجو دیده شود و بتواند مخاطب و مشتری جذب کند به قرار دادن مقالات و مطالب نیاز دارد و هر چه این تولید محتوا به صورت ممتد و منظم باشد گوگل اعتبار بیشتری برای سایت قائل می شود.

بطور عمومی باید روزانه در سایت شما مطلب قرار گیرد، اما بستگی به نیاز شما میتواند این میزان کمتر هم باشد. به طور معمول اکثر مشتریان ۳۰، ۲۰ و یا حداقل ۱۰ مطلب در ماه سفارش می دهند.

تمامی مشاغلی که چه برای فروش آنلاین و چه برای معرفی کسب و کار و کالا و خدمات خود سایتی راه اندازی کرده اند به محتوا برای سایت خود نیاز دارند. به عنوان مثال کلیه فعالان صنعت گردشگری به ویژه آژانس های هواپیمایی و هتل ها، موسسات اعزام دانشجو و کاریابی بین المللی و خدمات مهاجرتی، موسسات کرایه اتومبیل، موسسات برگزاری مراسم، آرایشگاه ها، قالیشویی ها، پزشکان، کلینیک های زیبایی، تولید کنندگان و فروشندگان پوشاک، تولید صنایع دستی، لوازم کادویی، مواد غذایی، مبلمان، لوازم منزل،آژانس های مسکن، فعالان صنعت ساختمان، رستوران ها، فروشندگان عطر و ادکلن، و کلیه فروشگاه های اینترنتی.

اگر هر عبارتی را در گوگل جستجو نماییم، متوجه می شویم رتبه های برتر و صدر نتایج گوگل به سایت هایی با محتواهای طولانی در در آن مورد اختصاص یافته است. این موضوع در مورد جستجوی عبارت های پر رقابت بیشتر نمود پیدا می کند. اگر در جستجوی عبارتی رقبای زیادی برای سایت ما وجود ندارد شاید با یک محتوای ۸۰۰ کلمه ای رتبه ای عالی بدست آوریم. اما در کیووردهای پر رقابت محتوای بالای ۱۰۰۰ کلمه و ترجیحا ۲۰۰۰ کلمه لازم است. به طور کلی می توان گفت گوگل برای محتواهای یونیک کپی نشده که طول بیشتری دارند اعتبار و رتبه بهتری قائل است.