همانطور که می دانیم امروزه در اکثر صنوف، بخش عمده ای از بازار از حالت سنتی خارج شده و مردم برای تامین نیازهای خود از طریق فضای مجازی اقدام می کنند. به همین علت کسب و کارهایی که از قبل به فکر بوده و با راه اندازی پلتفرم های همچون سایت و صفحات شبکه های اجتماعی بیشتر در معرض دید مخاطبان قرار دارند، شانس افزون تری برای به دست آوردن سهمی بالاتر از بازار صنف خود دارا هستند. اما فقط داشتن سایت نمی ‌تواند تضمین کننده موفقیت یک کسب و کار باشد، بلکه یک سایت بدون تولید محتوای مناسب و بهینه سازی برای موتورهای جستجو در معرض دید مخاطبان زیادی قرار نمی ‌گیرد و مانند فروشگاهی در دل کویر خواهد بود که هیچ گونه بازدید کننده ای از کنار آن عبور نمی کند. به همین دلیل چنین سایتی نمی تواند مشتری خاصی نیز برای کسب و کار مورد نظر به ارمغان آورد. از این رو کسب و کارها برای بهینه سازی سایت خود برای رسیدن به رتبه های بالاتر در نتایج موتورهای جستجو در کلمات کلیدی مورد نظرشان به تولید محتوا اقدام می کنند. به طور معمول روال کار در سازمان ها و کسب و کارهای بزرگ تر، تشکیل تیم تولید محتوا می باشد و این تیم که متشکل از متخصصان سئو، و کارشناسان تولید محتوای متنی، گرافیکی، صوتی و تصویری و حتی بعضا انیمیشن است، مسئول تولید محتوای سایت و شبکه‌ های اجتماعی آن کسب و کار و سازمان خواهند بود. اما استخدام نویسنده برای سایت ها و شبکه های اجتماعی برای هر کسب و کار کوچکی امکان پذیر نیست. زیرا اولاً بار مالی فراوانی برای آنان می تواند به همراه داشته باشد، دوماً بسیاری از کسب و کارهای کوچک از نظر فضایی نیز در مضیقه هستند و جایی برای اضافه کردن یک پرسنلی تمام وقت جدید نخواهند داشت. از این رو برای آنان به جای استخدام نویسنده برای سایت ها به صورت تمام وقت، برون سپاری خدمات تولید محتوا بهترین گزینه می باشد.

با گسترش بازار خدمات الکترونیک و بازاریابی دیجیتال فرصت استخدام نویسنده برای سایت ها و شبکه های اجتماعی و به طور کلی متخصصان تولید محتوا در زمینه های مختلف روز به روز بیشتر می شود و کسب و کارهای مختلف بسته به شرایط خود اقدام به استخدام یک نیروی تمام وقت یا برون سپاری خدمات تولید محتوای خود می نمایند. اما هیچ کسب و کاری چه برای استخدام تمام وقت و چه برای برون سپاری، کار خود را به دست افراد غیر حرفه ‌ای نمی سپارد. از این رو علاقه ‌مندان حرفه تولید محتوا پیش از هر کاری باید بحث آموزش را جدی گرفته و سعی کنند مهارت های لازم برای حرفه تولید محتوا را به خوبی کسب نمایند.

 

همچنین بخوانید:  فریلنسری چیست؟ چگونه فریلنسر تولید محتوا شویم؟

برخی حرفه تولید محتوا به ویژه نویسندگی سایت ها را کاری ساده می پندارند و فکر می کنند هر کسی به راحتی می تواند از عهده آن برآید، در حالی که به هیچ وجه این طور نبوده و این حرفه کاملا تخصصی می باشد. برای موفقیت در زمینه تولید محتوا نیاز به مهارت های خاصی وجود دارد. بعنوان مثال نویسنده سایت ها حتماً باید با ادبیات فارسی آشنایی کافی داشته و قلمی روان و شیوا  همراه با روحیه تحقیق و پژوهش داشته باشد تا بتوانند با مطالعه منابع مختلف متنی مناسب و تاثیرگذار برای کارفرمای خود نگارش کند. همین مهارت های پایه ای نیز برای یک نویسنده سایت نمی توانند کافی باشند و نویسنده های موفق حتماً باید با اصول بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو به ویژه گوگل آشنایی داشته باشند و محتوای خود را بر این اساس نگارش نمایند. زیرا یکی از اصلی ترین اهداف کسب و کارها از صرف هزینه در تولید محتوای سایت، رساندن صفحات سایتشان به صدر نتایج موتورهای جستجو و قرار گرفتن در رتبه بالاتر از رقبای هم صنفشان است تا شانس بیشتری برای جذب مشتری پیدا کنند. در صورتی که محتوا بر اساس اصول سئو یا بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو نگارش نشود، به هیچ وجه این هدف حاصل نمی شود و در این صورت شرکت کارفرما همکاری خود با نویسنده را ادامه نخواهد داد. از این رو حتماً افرادی که علاقه مند هستند از فرصت استخدام نویسنده برای سایت ها بهره مند شوند باید به خوبی در زمینه سئو یا  بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو آموزش ببینند و مرتب دانسته های خود را به روز نمایند.

مزایای نویسندگی برای سایت ها

مزایای نویسندگی برای سایت ها

اولین مورد از مزایای نویسندگی برای سایت ها انعطاف بالای این حرفه می باشد. در واقع نویسندگان سایت ها می توانند با بازار کار بسیار وسیعی مواجه شده و از شرایط کاری و درآمدی مناسبی بهره مند شوند. افرادی که به طور تمام وقت برای ارائه خدمات تولید محتوا در در شرکت ها استخدام می شوند، به علت ماهیت حرفه شان می توانند در اولویت دورکاری به ویژه در شرایط همه گیری بیماری ها مانند شرایط کنونی پاندمی کرونا قرار گیرند، زیرا به هیچ وجه کار آنان به حضور فیزیکی وابسته نیست. از این رو در بسیاری از شرکت ها حتی در دوران پیش از پاندمی کرونا نیز امکان دورکاری چند روز در ماه برای اعضای تیم تولید محتوا وجود داشته است. این موضوع خود به معنای کاهش اتلاف وقت در مسیر و همچنین کاهش هزینه های رفت و آمد برای این عزیزان می باشد. علاوه بر این امکان کار به صورت پاره وقت نیز برای تولیدکنندگان محتوا بسیار زیاد است و بسیاری افراد که دوست ندارند در قالب شرایط کاری کارمندی قرار گیرند، بدین صورت به درآمد زایی از طریق تولید محتوا می پردازند. امکان کار به صورت تمام وقت و پاره وقت به شکل همزمان نیز برای متخصصان تولید محتوا وجود دارد. به عنوان مثال اکثر افرادی که از طریق استفاده از فرصت استخدام نویسنده برای سایت ها در شرکت های مختلف به استخدام در می آیند، می توانند در زمان های بیکاری خود و روزهای تعطیل، برای شرکت‌ های دیگر نیز به صورت دورکاری و استفاده از شرایط قرارداد های برون سپاری، کار کرده و به درآمد بیشتری دست یابند.

 

همچنین بخوانید:  کار تولید محتوا برای چه کسانی مناسب است؟

همان طور که ذکر شد یکی از ضرورت های ورود به عرصه تولید محتوای متنی آموزش و آشنایی با تکنیک هایی همچون سئو یا بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو می باشد. علاقمندان کسب درآمد از تولید محتوای متنی برای سایت ها می توانند از طریق گروه نویسان وارد دنیای درآمدزایی در بستر فضای مجازی شده و پس از آموزش های اولیه به کسب درآمد مشغول شوند. بدین منظور این افراد می بایست از طریق لینک زیر در گروه نویسان ثبت ‌نام کرده و فرم فوق را پر نمایند:

لینک عضویت نویسنده در گروه نویسان

سپس می بایست جزوه آموزشی که برای نویسندگان این گروه در نظر گرفته شده را مطالعه نموده و بر اساس استانداردهای ذکر شده در جزوه، مطالب خواسته شده را به صورت آزمایشی در تعداد کلمات تعیین شده نگارش نموده و برای این گروه ارسال نمایند. در صورتی که متون این عزیزان بر اساس استانداردها قابل تایید باشد، آنها به عنوان یک فریلنسر به عضویت گروه نویسان درآمده و سفارش کار مشتریان خدمت آنان ارسال خواهد شد و می توانند از این طریق به عنوان یک فریلنسر تولید محتوا به درآمدزایی بپردازند. در این مکانیزم، آن ها حتی نیاز به صرف وقت، هزینه و انرژی برای پیدا کردن مشتری نیز نخواهند داشت.

با ما تماس بگیرید