امروزه با گسترش دیجیتال مارکتینگ و تاثیر فوق العاده آن در موفقیت کسب و کارها، اکثر آنان یا از طریق راه اندازی سایت و صفحات شبکه های اجتماعی به دنیای بازاریابی دیجیتال ورود پیدا کرده اند و یا اینکه در فکر ورود به این عرصه هستند. راه اندازی سایت و شبکه های اجتماعی به تنهایی نمی تواند در موفقیت کسب و کارها تاثیری داشته باشد بلکه می بایست با تولید محتوای مناسب، سایت و شبکه های اجتماعی خود را در رقابت با رقبای هم صنف خود در جایگاه بهتری قرار دهند تا با جذب مخاطب بیشتر، سهم بیشتری از بازار را از آن خود کنند. طبیعتا اغلب این کسب و کارها توان استخدام نیروی کار تمام وقت برای تولید محتوای سایت و شبکه های اجتماعی خود را ندارند و باید وظیفه تولید محتوا را به متخصصی خارج از سازمان خود برون سپاری نمایند. اما پرسش مهمی که باید به آن پاسخ داده شود این است که نویسنده خوب برای سایت کیست؟ آیا هر فردی می تواند به عنوان یک نویسنده و مسئول تولید محتوای متنی برای سایت کسب و کارهای مختلف به فعالیت بپردازد؟ در این مطلب قصد داریم به ویژگی های نویسنده خوب برای سایت ها اشاره نماییم.

چرا تولید محتوا برای هر کسب و کاری لازم است؟

در ابتدای امر و پیش از پاسخ به این سوال که ” نویسنده خوب برای سایت کیست؟ ” لازم است به اهمیت تولید محتوا در سایت کسب و کارها اشاره نماییم. تا چند سال قبل رفتار خریداران به این صورت بود که در اکثر موارد، اغلب مردم خرید های خود را به صورت حضوری و از فروشگاه های فیزیکی انجام می ‌دادند و کالا و خدمات مورد نظر خود را بدین صورت پیدا نموده و تهیه می کردند. اما با توجه به فرهنگ سازی های صورت گرفته درصد قابل توجهی از خریداران در سال های اخیر، کالا و خدمات مورد نیاز خود را از طریق اینترنت پیدا کرده و در بسیاری موارد خرید را نیز به صورت اینترنتی انجام می دهند. پس دیده شدن در جایگاه مناسبی در فضای مجازی، می تواند برای کسب و کارها دستیابی به سهم مناسبی از بازار صنف خود را به همراه داشته باشد. به عنوان مثال وقتی فردی در مورد “تور مشهد” در گوگل به جستجو می پردازد، به طور طبیعی اولین نتایج نمایش داده شده توسط موتور جستجو را باز کرده و احتمال بالایی وجود دارد که خرید خود را یا به صورت آنلاین از آن ها انجام داده یا از داخل سایت آنان آدرسشان را یافته و با مراجعه حضوری از آنان خرید نماید. به طور معمول اکثر سهم بازار مخاطبانی که نیازهای خود را از جستجو در فضای مجازی یافته و تامین می نمایند به کسب و کارهایی تعلق دارد که رتبه ای را در صفحه اول نتایج گوگل به خود اختصاص داده اند. از این رو کسب و کار ها علاوه بر راه اندازی سایت، به صدرنشین کردن سایت خود با توجه به  نتایج موتورهای جستجو در کلید واژه های تخصصی کارشان نیز نیاز دارند. اصلی ترین کار در مسیر رشد سایت ها در نتایج موتورهای جستجو، تولید محتوا می باشد که باید حتماً مد نظر قرار گیرد. البته هر محتوایی نمی تواند برای سایت کسب و کار راهگشا باشد و سایت مورد نظر را صدرنشین نماید، به این دلیل می بایست  نکات مهمی در نگارش محتوا رعایت گردد که در ادامه به آنها اشاره  خواهیم داشت.

 

همچنین بخوانید:  مهارت های لازم برای حرفه تولید محتوا

تا چند سال قبل کمتر کسی باور می ‌کرد که خدماتی همچون خرید روغن موتور خودرو به صورت آنلاین ارائه شده و مورد استقبال خریداران نیز قرار گیرد. اما امروزه می بینیم که حتی در چنین زمینه هایی نیز بسیاری از افراد ترجیح می دهند نیاز خود را از طریق اینترنت برآورده نماید. به همین دلیل کسب و کارهایی که هنوز برای معرفی و فروش محصولات و خدمات خود به دنیای دیجیتال مارکتینگ وارد نشده اند، باید این نکته را در نظر داشته باشند که اگر هم صنفان آنان زودتر به این مقوله ورود پیدا کنند تا چند سال دیگر فروش زیادی از طریق بازاریابی دیجیتال خواهند داشت و در صورت عدم ورود زودهنگام به این عرصه و واگذاری رقابت به رقبایشان  ، دیگر نمی توانند شانسی برای داشتن سهمی مناسب از بازار داشته باشند.

ویژگی های نویسنده خوب برای سایت

ویژگی های نویسنده خوب برای سایت

در پاسخ به این سوال که ” نویسنده خوب برای سایت کیست؟ ” باید ذکر کرد که شاخصه اصلی این کار در وهله اول علاقه و استعداد نویسندگی ست . به عنوان مثال اگر فردی حوصله نگارش متن، مطالعه و تحقیق را در خود نمی بیند به هیچ وجه فرد مناسبی برای نویسندگی نیست. برخی افراد به طور ذاتی به نویسندگی علاقمند هستند و افرادی دست به قلم شمرده می شوند. این افراد اولین پیش نیازهای تبدیل شدن به نویسنده مناسب برای سایت ها را دارند. طبیعتا چنین فردی به خوبی به اصول نگارش از نظر دستور زبان فارسی آشنایی داشته  و همچنین فردی مطلع در زمینه ادبیات به شمار رود. از دیگر ویژگی های نویسنده خوب برای سایت می توان به داشتن دامنه لغات و عبارات وسیع اشاره نمود که این مورد بدون مطالعه حاصل نمی گردد. به همین جهت است که اکثر متخصصان تولید محتوا به طور منظم برای مطالعه و کتابخوانی وقت می گذارند.

فردی که قلم روانی داشته و از توان نویسندگی بالایی برخوردار است لزوما نباید در تمامی زمینه ها دارای تخصص باشد تا بتواند به نویسنده ای  مناسب برای سایت ها تبدیل گردد. باید در نظر داشت که موضوعات سایت های کسب و کارها می تواند فوق العاده متنوع باشد، از این رو به طور طبیعی یک نویسنده نمی تواند در تمامی مقوله ها دارای تخصص باشد. اما داشتن روحیه تحقیق و پژوهش است که می تواند در چنین مواردی راهگشای وی باشد. بدین سبب یک نویسنده خوب برای سایت ها در مواردی که دارای تخصص نیست، منابع مختلفی از جمله سایت های دیگری که محتوایی در آن زمینه دارند را مورد مطالعه قرار داده و با تکیه بر مطالعات انجام شده، محتوایی با قلم خود به صورتی کاملا روان که به هیچ وجه کپی هیچ یک از منابع نباشد را نگارش می نماید. باید این نکته را در نظر داشت که موتورهای جستجو بسیار هوشمند عمل می کنند و در صورتی که نویسنده، متنی کپی از منابع و سایت های دیگر را برای مشتری خود نگارش کند، سایت مشتری نه تنها رتبه مناسبی به دست نمی آورد بلکه مورد جریمه موتورهای جستجو نیز قرار می گیرد. در این صورت نویسنده با این کار نسنجیده مشتری خود را از دست می دهد.

 

همچنین بخوانید:  فریلنسری چیست؟ چگونه فریلنسر تولید محتوا شویم؟

نویسنده خوب برای سایت کسب و کارها باید با اصول سئو یا بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو نیز آشنایی داشته و نکات مربوط به آن از جمله چگالی مناسب کلمات کلیدی، تحقیق و انتخاب کلید واژه های مناسب و نگارش درست و اصولی متا دیسکریپشن را رعایت نماید. 

یک نویسنده خوب برای سایت ها می بایست  در ابتدای امر با مدیریت کسب و کار مورد نظر به تبادل اطلاعات پرداخته و جامعه هدف مخاطبان آن سایت را به خوبی تشخیص دهد تا بتواند  نوع نگارش متن بر اساس ویژگی های جامعه مخاطبان هدف را تعیین نماید. طبیعتاً تسلط به مفهوم کپی رایتینگ نیز می تواند به نویسنده ها در نگارش مطلب به صورت مستقیم و ساده کمک کند و بیشترین استفاده از زمانی که مخاطب در سایت کسب و کار مورد نظر حضور دارد انجام گیرد.

دلسوزی در هنگام نگارش مطلب یکی دیگر از ویژگی های افرادی است که تولید کننده های محتوای متنی بسیار موفق هستند. در هنگام تولید محتوا نویسنده باید حس کند که برای سایت خود می نویسد و نتیجه ‌ای که در موتورهای جستجو انتظار دارد برای سایت خود اتفاق بیفتد را برای مشتری، هدف گذاری نماید. در نگاه اول این کار نشان دهنده وجدان کاری نویسنده می باشد، اما نتیجه آن به نفع خود وی خواهد بود. زیرا در صورت رضایت مشتری از نتیجه تولید محتوا، نه تنها ممکن است سفارش های خود را افزایش دهد بلکه به دیگران نیز استفاده از خدمات وی را توصیه می نماید.

 

استخدام نویسنده سایت در منزل

همان طور که ذکر شد اکثر کسب و کارها ترجیح می دهند محتوای متنی سایت خود را از طریق استخدام نویسنده سایت در منزل یا همان برون سپاری تامین نمایند و نیروی خاصی در این زمینه به طور تمام وقت استخدام نمی کنند. افرادی که توانایی نویسندگی سایت را در خود می بینند، با دریافت آموزش های لازم جهت به دست آوردن توانایی کافی برای تولید محتوای سایت، می توانند از طریق لینک زیر در سایت گروه نویسان ثبت نام نمایند: 

لینک عضویت نویسنده در گروه نویسان

سپس می بایست جزوه آموزشی که برای نویسندگان این گروه در نظر گرفته شده را مطالعه نموده و بر اساس استانداردهای ذکر شده در جزوه، مطالب خواسته شده را به صورت آزمایشی در تعداد کلمات تعیین شده نگارش نموده و برای این گروه ارسال نمایند. در صورتی که متون این عزیزان بر اساس استانداردها قابل تایید باشد، آنها به عنوان یک فریلنسر به عضویت گروه نویسان درآمده و سفارش کار مشتریان خدمت آنان ارسال خواهد شد و می توانند از این طریق به عنوان یک فریلنسر تولید محتوا به درآمدزایی بپردازند. در این مکانیزم، آن ها حتی نیاز به صرف وقت، هزینه و انرژی برای پیدا کردن مشتری نیز نخواهند داشت.

با ما تماس بگیرید