هر فردی که متن، صوت، تصویر، فیلم و انیمیشنی در فضای مجازی منتشر می کند به نوعی می تواند تولید کننده محتوا به حساب آید. اما آیا سازمان ها و کسب و کارها به این سادگی به این زمینه می نگرند و سرنوشت خود را در دنیای دیجیتال مارکتینگ به دست هر فردی می سپارند؟ با قاطعیت می توان گفت یک تولید کننده محتوای حرفه ای باید با اصول و قواعدی آشنا باشد که بر اساس آن ها بتواند محتوایی موثر در رشد کسب و کارها و رسیدن آن ها به اهدافشان تولید نماید. پس هر فردی که در خود استعداد و علاقه لازم به تولید محتوا را می بیند باید ابتدا به فکر آموزش و تقویت مهارت های خود باشد. اکثر افرادی که آشنایی کمی با حرفه تولید محتوا دارند به درستی با شرایط کار و درآمد این شغل آشنایی نداشته و بر این اساس نمی دانند کار تولید محتوا برای چه کسانی مناسب است؟ در این مطلب به تفصیل به این موضوع خواهیم پرداخت.

یکی از مزایای کار تولید محتوا به عنوان فریلنسر این است که فرد تولید کننده محتوا می تواند مدیریت زمان زندگی خود را در اختیار داشته باشد و هر زمانی که مناسب دید به کار مشغول شده و یا هر زمانی که خواست به تفریح و استراحت بپردازد. اگر فردی به صورت تمام وقت در تیم تولید محتوای کسب و کاری استخدام شود، حتماً باید تابع زمان کاری آن سازمان باشد. ولی مسلم است حرفه‌ تولید محتوا دارای انعطاف پذیری بالایی بوده و هر فردی با هر میزانی زمان آزاد می تواند از طریق حرفه‌ تولید محتوا به درآمدزایی بپردازد. حال به گروه های مختلفی که تولید محتوا می تواند برای آنان یک راه درآمد مناسب به حساب آید، می ‌پردازیم.

کار تولید محتوا برای متخصصان تولید محتوا

متخصصان تولید محتوا

طبیعتاً برخی افراد که در زمینه تولید محتوای متنی، تصویری، صوتی، فیلم و انیمیشن دارای تخصص هستند، می توانند در تیم تولید محتوای سازمان های مختلف مشغول به کار شده و به عنوان یک شغل تمام وقت روی آن حساب کنند. همچنین این افراد در زمان های خارج از ساعت کاری نیز می ‌توانند سفارش کار گرفته و برای شرکت ها و کسب و کارهای دیگر نیز به تولید محتوا مشغول شده و درآمدزایی کنند. لازم به ذکر است که هر چه رزومه کاری فرد تولید کننده محتوا پر بارتر باشد شانس بیشتری برای یافتن مشتری خواهد داشت.

کار تولید محتوا برای خانم های خانه دار

خانم های خانه دار

برای خانم های خانه دار به ویژه مادران که قصد دارند به درآمدزایی پرداخته و به اقتصاد خانوار خود کمک نمایند، حرفه تولید محتوا می تواند گزینه ای بسیار ایده‌ آل به حساب آید. زیرا برای کسب درآمد از طریق تولید محتوای سایت و شبکه های اجتماعی کسب و کارهای مختلف، نیازی نیست این افراد به صورت تمام وقت در محل کسب و کار حضوریابند، بلکه می ‌توانند به صورت قرارداد برون سپاری مسئولیت تولید محتوای کسب و کارهای مختلف را بر عهده بگیرند. این موضوع مزایای مختلفی برای آنان به همراه خواهد داشت. مهم ترین مزیت این گونه درآمدزایی برای خانم های خانه دار این است که می توانند به زندگی، خانه و فرزندان خود به خوبی رسیدگی نمایند. همچنین زمان زیادی در روز را صرف  رفت و آمد و ترافیک نکرده و از پرداخت هزینه رفت و آمد نیز معاف شوند. علاوه بر این در تمامی زمان های خالی خود در طول شبانه روز می توانند به درآمدزایی بپردازند.

کار تولید محتوا برای دانشجویان و دانش آموزان

دانشجویان و دانش آموزان

امروزه با توجه به لزوم آموختن یک حرفه مناسب از دوران طفولیت، توصیه می شود که نوجوانان حداقل در دوره های تعطیلات تابستانی مدارس به تقویت مهارت های فنی خود بپردازند. طبیعتاً کسب درآمد نیز در این سن، به بالا بردن اعتماد به نفس آنان کمک می کند. از این رو حرفه تولید محتوا را می توان یکی از مشاغل پاره وقت عالی به ویژه برای دوره های تعطیلات تابستانی مدارس نوجوانان به حساب آورد. دانشجویان نیز که معمولاً با تنگناهای مالی زیادی مواجه هستند، همواره به دنبال یک شغل پاره وقت می گردند. اما به علت اینکه زمان زیادی را باید به حضور در دانشگاه و همچنین یادگیری دروس خود بپردازند، نمی‌ توانند شغل مناسبی که از انعطاف بالایی برخوردار باشد، بیابند. از این رو حرفه تولید محتوا را می توان بهترین شغل پاره وقت دانشجویی برای دانشجویان شاغل به تحصیل به حساب آورد، زیرا می توانند در کلیه زمان ‌هایی که به تحصیل و آموزش دروس خود مشغول نیستند، به کسب درآمد در هر مکانی از جمله منزل، خوابگاه، دانشگاه و حتی در مسیر رفت و آمد مشغول باشد.

کار تولید محتوا برای کارمندان و کسبه

کارمندان و کسبه

علاوه بر تمامی موارد ذکر شده افرادی که دارای یک شغل تمام وقت مانند کارمندی یا کسب و کار شخصی هستند نیز می توانند در زمان های بیکاری خود به کسب درآمد از طریق تولید محتوا بپردازند. در واقع به علت انعطاف پذیری بالا و عدم وابستگی به مکان و زمان خاص، حرفه تولید محتوا را می توان به عنوان یک شغل دوم عالی نیز به حساب آورد. برای این منظور فقط کافیست این عزیزان یک موبایل یا کامپیوتر داشته و آموزش ‌های لازم را دیده باشند. قطعاً با توجه به شرایط اقتصادی موجود، داشتن یک شغل دوم برای اکثر افراد مطلوب است و بعلت اینکه برای انجام آن حتی لازم نیست از منزل خارج شده و در هر زمانی از جمله عصر ها و روزهای تعطیل نیز می توان به آن پرداخت، کارمندان برای دستیابی به زندگی بهتر، قطعا می توانند آن را به عنوان شغل دوم مناسب خود در نظر بگیرند.

 

همچنین بخوانید:  روش ایجاد نیم فاصله در ورد

یکی از ضرورت های ورود به عرصه تولید محتوای متنی آموزش دید و با تکنیک هایی همچون سئو یا بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو می باشد. علاقمندان کسب درآمد از تولید محتوای متنی برای سایت ها می توانند از طریق گروه نویسان وارد دنیای درآمدزایی در بستر فضای مجازی شده و پس از آموزش های اولیه به کسب درآمد مشغول شوند. بدین منظور این افراد می بایست از طریق لینک زیر در گروه نویسان ثبت ‌نام کرده و فرم فوق را پر نمایند:

لینک عضویت نویسنده در گروه نویسان

سپس می بایست جزوه آموزشی که برای نویسندگان این گروه در نظر گرفته شده را مطالعه نموده و بر اساس استانداردهای ذکر شده در جزوه، مطالب خواسته شده را به صورت آزمایشی در تعداد کلمات تعیین شده نگارش نموده و برای این گروه ارسال نمایند. در صورتی که متون این عزیزان بر اساس استانداردها قابل تایید باشد، آنها به عنوان یک فریلنسر به عضویت گروه نویسان درآمده و سفارش کار مشتریان خدمت آنان ارسال خواهد شد و می توانند از این طریق به عنوان یک فریلنسر تولید محتوا به درآمدزایی بپردازند. در این مکانیزم، آن ها حتی نیاز به صرف وقت، هزینه و انرژی برای پیدا کردن مشتری نیز نخواهند داشت.

با ما تماس بگیرید